KWAS HIALURONOWY / MEZOTERAPIA IGŁOWA

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM USIECIOWANYM

 Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest niezwykle  popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej.  Uznawany jest przez niektórych nawet za zabieg  jedynie upiększający i kosmetyczny. Nie jest tak! To  zabieg medyczny, mający swoje wskazania,  przeciwwskazania i możliwe powikłania. 

 Niektóre osoby, nie mające zwykle żadnych kwalifikacji  i doświadczenia uważają go za zabieg, który można  wykonać u każdego, byle czym, byle jak i w każdej ilości, sprzedając tę usługę na zakupach grupowych – w końcu nie jakość i zdrowie, a ilość jest ważna. 

Bez względu na opinie i kwalifikacje osób wykonujących zabieg warto zapoznać się z podstawowymi przeciwwskazaniami do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. 

Przeciwwskazania bezwzględne do zabiegu powiększania ust przy użyciu kwasu hialuronowego:
-Ciąża i okres karmienia piersią
W medycynie z założenia nie wykonuje się badań na kobietach będących w ciąży bądź podczas laktacji. Unika się też podawania większości leków. Wyjątek stanowią leki ratujące życie. Podczas ciąży dochodzi o wielu zmian hormonalnych w organizmie, co może powodować odrzucenie implantu z kwasu hialuronowego czy też wywołać reakcję alergiczną. W skrajnych przypadkach może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, który jest bezpośrednim zagrożeniem życia. Każda iniekcja może potencjalnie otworzyć wrota do infekcji dla bakterii fizjologicznie bytujących na naszej skórze. W następstwie tego sytuacja może wymagać podania antybiotyków, które już nie są obojętne dla ciąży czy jakości matczynego mleka.
-Choroby nowotworowe
Pacjent korzystający z zabiegów odmładzających powinien być pacjentem zdrowym. Osoby cierpiące na różnego rodzaju nowotwory są poddawane specyficznym procedurom leczniczym, które eliminują możliwość wypełniania tkanek kwasem hialuronowym. W przypadku braku aktywnego procesu nowotworowego można wykonać jakiekolwiek zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – w tym powiększanie ust.
-Tendencja do bliznowców/keloidów
Trudność w wygajaniu skóry po skaleczeniu i przerastanie blizn jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nieprawidłowe wytwarzanie kolagenu sprawia, że u takiego pacjenta cierpiącego na tendencje do bliznowców/keloidów nawet przy zastosowaniu niezwykle cienkiej igły może nastąpić przerost kolagenu szpecąc jednocześnie obraz całej twarzy.
-Aktualnie istniejące infekcje – np. opryszczka
Wykonanie modelowania, konturowania czy powiększania ust u pacjentów będących aktualnie chorymi może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zarówno bezpośrednio po zabiegu jak i w przyszłości. Po pierwsze podczas wkłucia możemy rozprzestrzenić bakterie i wirusy w głąb tkanek, które mogą spowodować spory obrzęk, rozprzestrzenić infekcję, wydłużyć proces wygajania lub doprowadzić do poważnych powikłań po implantacji tak bezpiecznego i naturalnego preparatu jak kwas hialuronowy. Dlatego zabiegu nie wykonuje sie przy aktywnych infekcjach czy stanach zapalnych.
-Permanentne i semipermanentne wypełniacze – czyli – sylikon, aquamid itd.
Zastosowanie permanentnych wypełniaczy w większości przypadków powoduje, że wokół ich nawierzchni dochodzi do włóknienia tkanki a następnie otorbienia preparatu. Naruszenie, przekłucie czy przecięcie może powodować ropiejące infekcje i stany zapalne. W konsekwencji nieszkodliwy zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym w miejscu kiedyś podanych preparatów permanentnych może zakończyć się koniecznością chirurgicznego wyłyżeczkowania preparatu, który uprzednio został podany do tkanek. Po takiej procedurze zakłada się wiele szwów, które już dożywotnio będą szpeciły wygląd ust i zawsze będzie problem z symetrią.
-Niewyrównana cukrzyca
U osób z źle prowadzoną, niezdiagnozowaną lub niewyrównaną cukrzycą nie powinniśmy wykonywać żadnych zabiegów. Ryzyko powikłań rośnie wielokrotnie. Podczas implantacji kwasu hialuronowego w usta dochodzi do przerwania ciągłości naskórka i mogą powstać trudno gojące się rany. U osób z niewyrównaną cukrzycą może dochodzić do wydłużonego procesu wygajania lub infekcji. W skrajnych przypadkach może dojść do ciężkich powikłań aż do amputacji warg włącznie.

Przeciwwskazania względne do zabiegu powiększania ust przy pomocy kwasu hialuronowego
-Wiek pacjenta
Z zasady zabiegi dobrowolne w celu upiększania czy odmładzania są przeznaczone dla osób pełnoletnich. Wyjątek stanowią dzieci i młodzież u których podczas np. wypadku, czy specyficznej choroby bądź niedorozwoju danych części ciała wykonuje się zabiegi z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej. Ich wykonanie jest możliwe w przypadku pozytywnej oceny lekarza prowadzącego oraz akceptacji prawnych opiekunów pacjenta.
-Choroby autoimmunologiczne
Pojęcie chorób z autoagresji jest niezwykle złożonym pojęciem, a ilość jednostek w niej zawartych dość liczna. Bezwzględnym przeciwwskazaniami do zabiegu może być np. toczeń czy twardzina, natomiast nie ma przeszkód w wykonaniu zabiegu u pacjentów w początkowej fazie chorób takich jak choroba Hashimoto czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Ważna jest osobista konsultacja z lekarzem prowadzącym chorobę i lekarzem z zakresu medycyny estetycznej. Niezbędne będą również aktualne wyniki badań które wykluczą przeciwwskazania do wykonania zabiegu. U pacjentów w lekkich fazach chorób autoimmunologicznych często wystarczy podniesienie poziomów podawanych leków, aby wykluczyć możliwość reakcji uczuleniowym na zaimplantowany kwas hialuronowy. Pacjent cierpiący na choroby autoimmunologiczne powinien mieć świadomość dotyczącą znacznego obrzęku i dłuższego okresu rekonwalescencji po zabiegu powiększania ust oraz liczyć się z faktem, że preparat może albo ulec szybkiemu wchłonięciu.
-Aparaty ortodontyczne
Jeżeli nosisz aparat na zębach na pewno zauważyłaś, że zmienił się również kształt i stopień wywinięcia Twoich ust. Jest to spowodowane odmiennym oparciem warg o zęby. W niektórych przypadkach – kiedy leczona jest duża wada, bądź następuje podcięcie wędzidełka kształt ust może znacznie się zmienić. Modelowanie i powiększanie warg u osób, które noszą aparat ortodontyczny może powodować efekt asymetrii zarówno bezpośrednio po zabiegu jak i po zdjęciu aparatu.
-Planowane w małym odstępie czasu zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej
Niewielu pacjentów jest świadomych jak ważny jest stan uzębienia i ułożenia kości szczęki i żuchwy w modelowaniu ust kwasem hialuronowym jak i upiększaniu całego owalu twarzy. Na uwagę zasługują tutaj zarówno zabiegi usuwania zębów, zakładania implantów czy protez a także poważne zabiegi ortognatyczne. W przypadku pacjentów decydujących się na renowację uzębienia zaleca się odroczenie zabiegów powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego.

Przebieg zabiegu
Zabieg poprzedza ankieta, podpisanie formularza świadomej zgody na zabieg z zakresu kosmetologii medycznej oraz znieczulenie.
Bezpośrednio po zabiegu klientka otrzymuje wskazówki dotyczące pielęgnacji oraz ma możliwość otrzymać unikalną naklejkę z opakowania kwasu, który był użyty podczas zabiegu. 
Nie wstydzę się produktów na których pracuję!!! 
Klientka może sprawdzić nazwę i jakość produktu bez żadnego problemu, mając pewność co było podane i ile się utrzyma w miejscu podania.
Produkty są certyfikowane oraz mają pozwolenia na stosowanie w medycynie i kosmetologii estetycznej przez lekarzy i kosmetologów po odpowiednim przeszkoleniu. 

Cena 1 ml 700 zł;
Wolumetria od 2 ml

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.
Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.
Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.
W medycynie estetycznej wykorzystuje się gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu lub koktajle lecznicze indywidualnie dobrane jako mieszanka związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.
Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?
Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po 2-24 godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.
Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.
Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka, delikatna i naczyniowa.

EFEKTY
Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.
Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.
Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 3-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 4 tygodnie lub częściej,  a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.


Jakość produktów do mezoterapii igłowej również utrzymywana jest na wysokim poziomie a przebieg zabiegu mezoterapii jest taki jak przy aplikacji kwasu usieciowanego.
Producenci produktów do mezoterapii nie przewidują naklejek na opakowaniach ampułek dlatego przy tym zabiegu koktajl dobierany jest indywidualnie a użyte preparaty naniesione są na ankietę w celu kontynuacji przy kolejnym zabiegu.
Produkty zabiegowe:
Fusion, SRS, Dermaheal.

Mezoterapia twarzy od 300 zł;
Lipoliza 3 zabiegi na jedną partię 550-800 zł;
Trychologia 5 zabiegów 1250 zł;
dr CYJ 1 zabieg 600 zł, seria 4 zabiegów 2200 zł
Kreator stron internetowych - przetestuj